Kurumsal
Hero

Kurumsal

Focus Bir Hayat Markasıdır

2007 yılından bu yana Focus markası ile ev dışı kullanım ve endüstriyel kullanım amacı ile kullanıcılarına çözüm üretmektedir.

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Hayat, 1987 yılında kuruldu. Bugün, dünya çapında 8 ülkede 26 üretim tesisi ile globalleşme yolunda hızla ilerleyen Hayat, 100 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla 2022 verilerine göre “Türkiye’nin En Büyük İhracatçıları” sıralamasında 52’inci sırada yer alıyor. Türkiye’de gerçekleştirdiği üretim performansıyla “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında ise 51. Sırada yer alıyor.

Temizlik Kâğıdı kategorisine 2006 yılında adım atan Hayat, bugün Türkiye'de pazar lideri olup, 100’den fazla ülkeye ihracat yapmakta ve Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın en büyük temizlik kağıdı üreticisi konumundadır. Türkiye’nin lider markalarına sahip olan Hayat, 2007 yılından beri Focus markası ile yurtiçi ve yurtdışındaki otel, restoran, catering, kurum, okul, hastane, AVM vb. ev dışı tüketim noktalarına kâğıt ve kimyasal ürünleri ile profesyonel hijyen çözümleri sunmaktadır.

Focus Serüveni
  • 2006
  • 2007
  • 2011
  • 2015
  • 2018
Slider Image

Temizlik kağıdı kategorisine 2006 yılında giren Hayat, bugün tüketim ürünleri pazarında Papia, Familia ve Teno markaları ile TÜRKİYE’ de pazar lideridir. Bunun yanında 100’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Slider Image

Hayat, 2007 yılından itibaren Focus markalı endüstriyel ürünleri ile ev dışı kullanım pazarına kaliteli, yenilikçi ve pratik çözümler sunmaktadır.

Slider Image

2011 yılı itibarı ile temizlik kağıtları üretim kapasitesini ikiye katlayan Hayat, bugün TÜRKİYE, ORTADOĞU, BALKANLAR ve DOĞU AVRUPA’nın EN BÜYÜK TEMİZLİK KAĞIDI ÜRETİCİSİDİR . Focus markalı ev dışı kullanım ürünleri; tuvalet kağıdı, jumbo tuvalet kağıdı, içten çekmeli tuvalet kağıdı, rulo havlu, içten çekmeli havlu, fotoselli havlu, dispenser havlu, endüstriyel havlu, peçete, dispenser peçete, muayene masa örtüsü, klozet kapak örtüsü gibi bir çok ürün ile oldukça geniş yelpazeye sahiptir.

Slider Image

2015 yılında Rusya’nın Alabuga şehrinde fabrika açılışı ile Rusya’daki kağıt üretimine başlayan Hayat, 2021 yılı itibariyle sadece Rusya fabrikalarında 140.000 ton kağıt üretimine ulaşarak Rusya’nın en büyük temizlik kağıdı üreticilerinden birisi olmuştur.

Slider Image

2018 yılında Mısır’da açtığı kağıt fabrikası ile pazara giriş yapan Hayat, Mısır’da Focus markasıyla üretimine de 2019 yılında başlamıştır. Mısır’daki temizlik kağıdı fabrikası, üretimde suni beyazlatıcı kullanılmadığı için optik beyazlatıcılarda kullanılan kimyasallarla ekolojik dengeye zarar vermemektedir.