Focus Corporate

Focus Is a Hayat Kimya Brand

Hayat Kimya, 1937 yılından bu yana, başarısını, kaliteyi ön plana alarak sağlayan, Türkiye’nin en önemli şirketlerinden birisidir. Hayat’a kumaş toptancılığıyla başlayan serüven, 1967 yılında Yahya Kiğılı’nın kumaş üretimine başlamasıyla sanayi alanına geçmiştir. 1969 yılında yonga levga üretim tesisini işletmeye alan Yahya Kiğılı, 1986 yılında da Hayat Kimya’nın temelini atıp hızlı, tüketim sektörüne de giriş yapmıştır.

Temizlik Kağıdı kategorisine 2006 yılında giren Hayat Kimya, bugün Türkiye ve İran’da Pazar lideri olup, 60’dan fazla ülkeye ihracat yaparak Türkiye, Ortadoğu, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın en büyük kağıt üreticisi olmuştur.

Hayat Kimya, temizlik kağıtları kategorisinde, sektörünün öncü markalarından Papia, Familia, Focus ve Teno markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Diğer alanlardaysa Bingo, Molped, Molfix, Joly ve Evony markalarını tüketicisiyle buluşturmaktadır.

2007 yılından bu yana Focus markası ile de ev dışı kullanım ve endüstriyel kullanım amacı ile kullanıcılarına çözüm üretmektedir.  

Türkiye’nin güvenilir kurumlarından biri olan Hayat Kimya, global piyasada da Türk sermayesine sahip en büyük oyunculardan birisidir. Özetle; oyun hangi sahada olursa olsun, Hayat Kimya’nın odak noktası kalite olduğu için başarısı tüm ülkeler ve sektörlerde elle gösterilir bir hal almıştır.

3 RULES OF A PERFECT EXPERIENCE:

  • Offering solution in any field where this is needed
  • Using products at the right quality
  • Creating a full experience whenever required