22.05.2020 09:55 am İş Yerinde Focus

FABRİKALARDA BULAŞMAYI ÖNLEMEK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Covid19 tedavisi için çalışan bilim insanları, koronavirüsün izole koşullarda dâhi hızla çoğaldığını vurguluyorlar. Hal böyle olunca salgının önüne geçilebilmek için hem bireysel hem de kolektif bir çaba gerekiyor. Fabrika, ofis ve iş yeri gibi yoğun insan gücü ile faaliyet gösteren yerlerde ise daha ciddi önlemler almak gerekiyor.

23.07.2018 06:53 pm İş Yerinde Focus

Her gün ofisinizde karşılaştığınız, bazıları hastalık iznine çıkmanıza yol açabilecek başlıca 10 hijyen tehlikesi

Klavyenizdeki ve farenizdeki bakterilerden buzdolabında küflenmiş yiyeceklere kadar her yerde büronuz sağlıksız olabilir. Çoğumuz evlerimizi tertemiz tutarız ve bakteri bulunmamasını sağlarız, fakat aynı şey bürolarımız için söylenemez.

01.06.2018 06:19 pm İş Yerinde Focus

2018 B2B E-TİCARET TRENDLERİ

İşletmeler Arası (B2B) tüccarların hızla gelişen e-ticaret teknolojilerine ve hızla değişen müşteri beklentilerine ayak uydurmanız her zaman kolay değildir. Ve geride kalmayı göze alamazsınız.

01.06.2018 02:40 pm İş Yerinde Focus

İş Yerinde Pozitif Atmosfer Nasıl Yaratılır?

Gergin bir ortam kolayca verimsiz sonuçlara yol açabilir. İşyerinde olumluluk ve kalite artışı gerektiği kanısında iseniz üzerinde çalışmaya başlamanız gerekir. Hayatından memnun olmayan çalışanlar, uygun bir ortam bulunmadığı takdirde ait olma duygusuna sahip olmazlar; fakat sattığınız ürünleri/hizmetleri yaratanlarda onlardır. Kısacası, hayatından memnun olmayan çalışanlar eşittir olumlu sonuçların azalması ve bu nedenle kârınızın düşmesi.