YOLCULUKLAR İÇİN HİJYENE DAİR İPUÇLARI - FOCUS Profesyonel
Focus

Blog

YOLCULUKLAR İÇİN HİJYENE DAİR İPUÇLARI

YOLCULUKLAR İÇİN HİJYENE DAİR İPUÇLARI

24.06.2019 07:10 pm

Tatil mevsimi hızla yaklaşırken, araba yolculuğuna çıkan ya da tatile gitmek veya ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret etmek için uçağa binen insanların sayısında bir artış olur. Tatilinizin olabildiğince rahat ve eğlenceli geçmesi için seyahat boyunca sağlıklı kalmanız gerekir. İşte size tatil gezileriniz için harika hijyen ipuçları.

 

Temiz Yüz

Yüzünüzü temiz tutmak istiyorsanız, yüzünüzü temizlemek için yanınıza bir paket yüz mendili veya temizleyici alın. Bu, dışarıda dolaşırken kendinizi iyi ve taze hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca, seyahat ettiğiniz iklimi de aklınızda bulundurun. Daha soğuk bir iklime gidecekseniz, yanınıza nemlendirici ve losyon da alın. Daha sıcak bir iklime gidecekseniz, dudak kreminizi ve güneş kreminizi unutmayın.

 

Temiz Kalın

Yolda sağlıklı kalmanın en basit ve en iyi yollarından biri ellerinizi yıkamak ve ağzınızı temiz tutmaktır. Tuvaleti kullandıktan sonra ve yemek yemeden önce ellerinizi yıkayın. Ayrıca yanınızda küçük bir dezenfektan da taşıyabilirsiniz. Sağlık uzmanları yanınıza sakız, seyahat boyu bir gargara şişesi ya da naneli şeker almanızı öneriyor. Bu, hijyen seviyenizin en üstü düzeyde olmasını sağlar.

 

Aktif Olun

Tatiller tamamen rahatlamayla ilgili olsa da, aktif kalmak da önemlidir. Otelinizin veya konakladığınız yerin ısıtmalı bir havuzu varsa, birkaç tur yüzün. Bu, kan dolaşımınıza, hatta rahatlamanıza yardımcı olabilir. Akşam yemeğine taksiyle gitmek yerine oraya yürüyün. Bu, bir seyahatte sağlıklı kalmak için mükemmel bir yol olmakla kalmayıp, aynı zamanda da yürürken gittiğiniz yerin görülmeye değer yerlerini görebilmenizi de sağlar.

 

Sıvı Kaybetmeyin

Her gün ve tüm gün bol su içmek önemlidir. Bu, yolculuk boyunca sıvı almanıza ve enerjik kalmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, su içmenin beyninize aç olmadığınız mesajını verecek olması nedeniyle fazla yemek yemenizi de önleyecektir.

 

Sağlıklı Yemekler Yiyin

Hepimiz tatildeyken kalorilerin sayılmadığını biliyoruz, ancak seyahat ederken günde en az bir kez sağlıklı beslenmeniz önemlidir. Protein ve lif içeriği yüksek yiyecekler yemek, enerjinizin yüksek olmasını sağlar, meyve ve sebzeler de ihtiyacınız olan besinleri size verir.